VAN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
İŞYERİ SAĞLIK VE GÜVENLİK BİRİMİ

"MEBBİS İSGB Modülü-Acil Durum İşlemleri Ekranı" Hakkında Bilgilendirme

"MEBBİS İSGB Modülü-Acil Durum İşlemleri Ekranı" Hakkında Bilgilendirme

Değerli Okul Yöneticilerimiz,

      Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı birimleri ile okul ve kurumlarında, İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) uygulamaları yürütülmektedir.

       Bakanlığımız İş Sağlığı ve Güvenliği hizmetlerinin; verimli, sürdürülebilir, veri ve bilgilerin güncel kayıtlarının tutulması ile bilgi güvenliğinin sağlanması amacıyla izlenebilir ve yönetilebilir bir biçimde, MEBBİS yazılımı ile bütünleşik İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi (İSGB) modülü oluşturulmuş, İSG iş ve işlemleri modül üzerinden elektronik ortamda yönetilmektedir.

       Okul/Kurumlarımızın acil durumlarının belirlenmesi ve olumsuz etkilerinin azaltılması, önleyici ve sınırlandırıcı tedbirlerinin alınması, acil durum ekiplerinde görevlendirilecek kişilerin belirlenmesi, ekiplerde görevli kişilerin eğitilerek yetkinliklerinin üst seviyeye çıkarılması, acil durum müdahale ve tahliye yöntemlerinin kayıt altına alınması, plânlı bir biçimde koordinasyon ve işbirliği içinde yönetilmesi amacıyla MEBBİS İSGB modülü “Kurum Acil Durum İşlemleri” ekranı bilgi girişine açılmıştır.        

       Okul/Kurumlarımızda acil durumlar ile ilgili çalışmalarda yapılması gereken iş ve işlemler Bakanlık yazısı ile İl MEM yazısında belirtilmiştir. MEBBİS İSGB Modülü-Acil Durum İşlemleri Ekranı ile ilgili tüm okul/kurum idarecilerine bilgilendirme ve rehberlik toplantısı yapılmıştır. Okul/kurumlarımıza rehber olabilecek bilgilendirme sunumu ile bakanlık yazısında hazırlanması istenilen “Yangın Önleme ve Söndürme İç Düzenlemesi” de yazımız ekinde sunulmuştur. İlgi yazılarda belirtilen iş ve işlemlerin en geç 28.04.2017 tarihine kadar tamamlanması hususu önemle rica olunur.

 

BİLGİLENDİRME SUNUMUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

 

YANGIN ÖNLEME ve SÖNDÜRME İÇ DÜZENLEMESİNİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

BAKANLIK YAZISINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

İL YAZISINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

0 - 0

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.