VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
İŞYERİ SAĞLIK VE GÜVENLİK BİRİMİ

İtfaiye teşkilatının kuruluşunun 304. yılı ve İtfaiye Haftası (25 Eylül-1 Ekim) olması münasebetiyle Van Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığını ziyaret ettik

İtfaiye teşkilatının kuruluşunun 304. yılı ve İtfaiye Haftası (25 Eylül-1 Ekim) olması münasebetiyle Van Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığını ziyaret ettik

İtfaiye teşkilatının kuruluşunun 304. yılı ve İtfaiye haftası (25 Eylül-1 Ekim) olması münasebetiyle Van İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Adem ÇİFTÇİ ve Van İSGB İl Koordinatörü Nurcan ALPASLAN başkanlığında İlçe İş Güvenlik Uzmanları Mehmet KANAT, Aydın BAYRAM, Mithat TURAN ve Necmettin KOÇ ile İlkyardım Eğitmeni Nurdan KILAVUZ GÜLLÜ ve Cumhuriyet Ortaokulundan 2 öğrencinin katılımı ile Altıntepe Mahallesinde bulunan Van Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığına ziyarette bulunuldu.

 

Ekibimiz Van Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Şube Müdürü Kadir Erdoğan ve ekibi tarafından karşılandı.

 

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Adem ÇİFTCİ ve diğer katılımcılar şube müdürü ve diğer personelin itfaiye haftalarını kutladılar.

 

Şube müdürü Kadir ERDOĞAN tarafından itfaiye tarihi ve itfaiye tarafından söndürme ve kurtarma faaliyetlerine yönelik yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirme yapıldı. İtfaiye başkanlığı bünyesinden çalışan personel, sahip olunan olanaklar ve araçlarla ilgili tarafımıza bilgi verildi. İtfaiye Başkanlığının modern araç-gereç ve konularında uzman personele sahip olduğu gözlemlendi.

 

Bilgilendirme çalışmaları sırasında gelen bir ihbar sireninin çalmasıyla birlikte ekibin hemen harekete geçtiği ve yaklaşık 30 saniye içerisinde aracın yola çıktığı görüntüler bizler tarafından büyük heyecan ve takdirle karşılandı.

 

İtfaiye tesislerinin gezilmesi, alanda fotoğraf çekimleri, itfaiye araçlarıyla öğrenci ve uzmanlarımızın gezdirilmesi ve araç tanıtımları büyük heyecana yol açtı. Van Büyükşehir İtfaiye daire Başkanlığı tarafından hazırlanan kitapçık ve tanıtım broşürleri dağıtıldı.

 

Yapılan ikramlar, personel tarafından gösterilen ilgiden dolayı yaptığımız ziyaretten büyük keyif aldık ve mutlu bir şekilde ayrıldık. Van Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığı Şube Müdürü ve diğer personeline bu ilgilerinden dolayı teşekkür ederiz.

 

Van İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi olarak İtfaiye Haftasını kutlar, kazasız ve yangınsız günler dileriz.

29-09-201829-09-201829-09-201829-09-201829-09-201829-09-201829-09-201829-09-201829-09-2018

0 - 0

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.