VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
İŞYERİ SAĞLIK VE GÜVENLİK BİRİMİ

İlimize yeni atanan ve görev süresi uzatılan okul müdürleri ve müdür yardımcılarına yönelik iş sağlığı ve güvenliği, yangın, hijyen, ilk yardım konularında bilgilendirme toplantıları yaptık.

İlimize yeni atanan ve görev süresi uzatılan okul müdürleri ve müdür yardımcılarına yönelik iş sağlığı ve güvenliği, yangın, hijyen, ilk yardım konularında bilgilendirme toplantıları yaptık.

2018 yılında ilimize yeni atanan ve görev süresi uzatılan okul müdürleri ve müdür yardımcılarına yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şişli Öğretmenevi’nde yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan TEVKE, İSGB İl Koordinatörü Nurcan ALPASLAN, İş Güvenliği Uzmanları Mehmet KANAT, Necmettin KOÇ, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sivil Savunma Uzmanı Murat MOTOR, İl Milli Eğitim İlkyardım Eğitim Merkezi Müdürü Nurdan KILAVUZ GÜLLÜ, okul müdürleri ve müdür yardımcıları katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şişli Öğretmenevi’nde dört gün boyunca yapılan bilgilendirme toplantılarında okul idarecilerine yangın, yangın güvenliği, iş sağlığı ve güvenliği, hijyen ve protokol kuralları kapsamında bilgilendirme eğitimleri verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan TEVKE, okullarımızda kaliteli ve güvenli bir eğitim öğretim ortamının sağlanması için tüm idareciler ve öğretmenlere kademeli olarak bu eğitimleri vermeyi amaçladıklarını söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sivil Savunma Uzmanı Murat MOTOR ise, verdiği yangın eğitimlerinde okullarda yangın riskleri, yangına müdahale yöntemleri, yangın çıkış kapıları, yangın söndürme cihazları, okullarda elektrik tesisatlarından kaynaklanan yangınlara dikkat çekerek, bu konularda idarecilere önemli bilgiler verdi.

İş Güvenliği  İl Koordinatörü Nurcan ALPASLAN, İl Milli Eğitim İş Güvenliği Uzmanları Necmettin KOÇ ve Mehmet KANAT, okullarda iş güvenliği kapsamında riskler, alınması gereken tedbirler ve güvenlik uygulamaları ile ilgili slayt eşliğinde bilgiler aktardılar. 

İl Milli Eğitim İlk Yardım Merkez Müdürü Nurdan KILAVUZ GÜLLÜ ise, okullarda hijyen ve temizlik ile ilgili bilgiler verirken, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Adem ÇİFTÇİ ve İl Milli Eğitim Maarif Müfettişleri İl Koordinatörü Sıddık TOKAR, idarecilere protokol kurallarını anlattı.

29-09-201829-09-201829-09-201829-09-201829-09-201829-09-201830-09-2018

30-09-201830-09-2018

 

30-09-2018

0 - 0

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.